Tahsilat Makbuzu Nedir?

Uzaktan Destek için Uzaktan DestekProgramını indiriniz...

Tahsilat Makbuzu Müşterilerinizden tahsilat yaptığınızda düzenlenen belgedir.

Tahsilat Makbuzu

Tahsilat makbuzu kesilmesinin amacı; Müşterinin sizden almış olduğu ürün ya da hizmet karşılığında yapmış olduğu ödemenin belgelenmesidir. Müşteri ile Firma arasında yaşanabilecek bir olumsuzlukta Müşteri Tahsilat Makbuzunu ibraz ederek firmanıza ödeme yaptığını kanıtlayabilir.

Yazarkasadan fiş kesildiğinde Satış Fişi, Kredi Kartı ile ödeme yapıdığında Kredi Kartı Slibi ve ya Banka aracığılı ile Havale / EFT yapılmışsa Banka Dekonto tahsilat makbuzu yerine geçeceği için ayrıca tahsilat makbuzu kesilmesine gerek duyulmaz.

Tahsilat Makbuzu üzerinde

  • Firmanızın Logosu,
  • Firman Ünvanı, Adres ve Telefon Bilgisi
  • Tahsilat Makbuzu Serisi ve Numarası
  • Tahsilat Tarihi
  • Tahsilat Tutarı( rakam ile)
  • Ödeme Yapan Kişi Adı ve ya Firma Ünvanı
  • Ödeme Yapılma Sebebi ( açıklama )
  • Tahsilat Yapan Kişinin Adı Soyadı

bilgileri yer alır. Firma Logosu, Adres bilgileri, Tahsilat Makbuzu Seri - Numara alanları Matbu Evrak üzerinde mevcuttur.

Tahsilat Tarihi, Tahsilat Tutarı, Ödeme Yapan Kişi / Firma Adı, Ödeme Yapılma Sebebi( açıklama ) ve Tahsilat Yapan Kişi bilgilerinin girileceği alanlar kesik çizgiler ile belirlenmiştir.

Tahsilat Makbuzu 2 nüsha olarak düzenlenir. Gerekli alanlarlar doldurulduktan sonra Firma Kaşesi vurularak Tahsilatı Yapan Yetkili tarafından kaşenin üstü İmzalanır. Asıl nüsha ödeme yapan Müşteriye, ikinci nüsha da muhasebe kayıtlarına işlenmek üzere Firmanın Ön Muhasebe birimine teslim edilir.

Extra Ücretsiz Tahsilat Makbuzu Programı Hemen İndirip Ücretsiz olarak kullanabilir, Kolay ve Hızlı bir şekilde Bilgisayardan Tahsilat Makbuzu yazdırabilirsiniz.


Etiketler

Tahsilat Makbuzu Programı, 

Tahsilat Makbuzu Yazdırma, 

Cari Tahsilat Makbuzu Yazdırma, 

Kasa Tahsilat Makbuzu Yazdırma, 


icon Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez!
© 2018 Designed By Extra Yazılım